Hydronet - Sjezdovka Lysa hora - 48 hodin

  Lysá hora v Krkonoších, Rokytnice nad Jizerou Hydronet.cz

Měření a obrazy kamer z Lysé hory a dalších míst západních Krkonoš a jejich podhůří, za posledních 48 hodin. Obnova po pěti minutách.
Děkujeme vedení Spartaku Rokytnice za vstřícnost k naší prosbě instalovat měřidla a počítač na horní stanici lanovky na Lysou horu. Děkujeme nácelnikovi lanovky ing. Hanuljakovi za jeho ochotu a pomoc při stavbě stanice na tomto exponovaném, exklusivním mistě.

Viz tez stranku blizke Vrbatovy boudy. Podivejte se i na meteorologicka data a snimky kamery z vyhledove polohy od Vysokeho nad Jizerou, tamni krasny pohled naleznete i na strankach Kamence. Nahlednete k sousedum na Certak nad Harrachovem, do udoli a koryta Jizery, do Jizerskych hor na Jizerku ci do 22 km vzdaleneho, podhorskeho Zelezneho Brodu. Mate li rychle pripojeni, urcite se podivejte i na denni galerii nize uvedeneho, "zapadniho" zaberu, jsou tam i odkazy na vybrane snimky minulych dni a obdobi. Viz tez doplnkovy snimek "severni" webkamery Axis s galerii. Ukazky zaberu "zapadni" kamery z lonske zimy: 5. 6. 19. 22. 23. 24. ledna, 1. 2. 3. 6. unora. Novejsi zabery (krasnych inversi podzimu 2006 a.j.) viz v rozsahle galerii vybranych snimku umistene na strance dennich nahledu teto kamery. Navstivte take galerie dalsi, nedavno instalovane (srpen 2006) "jizni" kamery, umistene na stejnem miste. Byva z ni pekny pohled na Rokytnici a blizke i vzdalenejsi podhuri, viz treba serii zaberu po desti ze dne 3.10. 2006 a, b, c, d, e, f, g, i, j, k, l, m . Pri pouziti techto snimku uvedte prosim vzdy korektni odkaz na jejich vlastniky.

nevidite li obrazek, asi zrovna vazne spojeni z Lyse hory,
stranka se jeste bude ladit co se optimalni prodlevy tyce.
 Kouknete na galerii!


Obrázek ukazuje on-line záběr části panoramatu, otvírajícího se u horní stanice lanovky na Lysou horu v Krkonoších. Záběr je veden k západu, z okna budovy velína horní stanice, nadm. výška 1315 m n m. Kamera je v provozu od 3. srpna 2005.
Další naše, doplňková webová kamera Axis s galerii zabírá záběr z budovy horni stanice lanovky k severu, k výstupu z lanovky. Bývá na ní někdy lépe vidět nejen stávající oblačnost, ale i sněhová situace popř. aktuální stav u výstupu z lanovky.

V popředí vidíme průsek začátku modré sjezdovky. Viz mapku. Nalevo dole je Rokytnice nad Jizerou, za ní Paseky n. J. a stráně od Sklenařic a Vysokého nad Jizerou. Za nimi v pozadí je jizersko - krkonošské podhůří, směrem k jihozápadu můžeme při dobré viditelnosti rozlišit v dálce jednotlivé kopce (Sokol, Kopanina,..) podhorské krajiny napravo od Kozakova, v okolí Železného Brodu, Malé Skály a Turnova. Při zvlášť dobré viditelnosti rozeznáme na obzoru vrcholy Bezdězu, nebo i Řípu a Milešovky.
Více napravo, v centru obrazu na horizontu vidíme při dobré viditelnosti 37 km vzdálený Ještěd, a před ním nalevo výrazný hřeben Černé Studnice (870 m n m). Ještě před ním pak táhlý dvojvrchol plošiny nad údolím Jizery, s vrcholy Bílé skály 963 m n m a rozhledny Štěpánky - Hvězdy. Před údolím Jizery, ktere je skryto hluboko mezi horami (a kterému hrozi zatopeni 130 m vysokou přehradou ve Vilémově) je dominantním objektem obrazu zalesněný hřeben, vedoucí od Ručiček (křižovatka cest z Harrachova a Rokytnice na Dvoračky) přes Studenou, Studenov, Janovu skálu na Čerťák 1020 m n m, jehož červenou sjezdovku máme na pravém okraji obrazu. Pod ním je Harrachov, zahlédneme i vrchol konstrukce mamutího můstku, a za nim kopce Jizerek na Jablonecku (například Tanvaldský Špičák) a na Liberecku. Z osad vidíme horní partie Kořenova (u motorestu Beseda) a Horního Polubného (u kostela). Při zvlášť dobré viditelnosti jsou napravo od Ještědu videt i Lužické hory, Klíč, Luž, apod. (a naopak na obzoru nalevo od Ralska, v urovni spicky Jestedu, Sedlo a Milesovka). Před nimi jsou vrcholy a pláně Jizerek kolem Bedřichova. Zcela napravo se při večerním slunci leskne v létě hladina Josefodolské přehrady.

V popředí, na okraji sjezdovky dobře vidíme detaily horní hranice lesa na svahu Lysé hory. Na detailním záběru blízkých stromů, ale i na sjezdovce tak můžeme ohodnotit i momentální sněhovou situaci. Pohled kamery bývá pěkný zvláště ráno a kolem západu slunce, po dešti či sněžení a při zimních inversích. Podrobnější popis celého panoramatu včetně azimutů a vzdáleností viz na stránce Pavla Jůzy.

Ze sousedních Jizerských hor, kam míří záběr této kamery nabízíme dvě galerie online snímků osady Jizerky: pohled na Bukovec a z chaty Jizerka. Chcete li se podívat na klasické panorama Kokrháče, Lysé hory a Zlatého návrší take od jihu, od horní stanice vleku na Kamenci, klikněte na souhrnnou stranku Kokrhace. Situaci pod horami a stav řeky Jizery ukazuje stránka Železného Brodu. Naše hlavní stránka je zde, další informace viz na vzkazech a na diskusní stránce.

teploty
vlhkost


vlhkost

Srovnejte s teplotami v blizkem okoli, ale i s udaji v nižších polohách. Měříme na Lysé hoře ve výšce 1315 m n m, na Vrbatove boude 1400 m n m, v Kořenove ve výšce 600 m n m, nad Harrachovem na Certaku 1020 m n m, na Jizerce 860 m n m, na Kamenci u Vysokeho n.J. 690 m n m a take v nedalekém podhůří v Držkove, ve výšce 510 m. n. m a v Zeleznem Brode, 275 m n m.

teplota

teploty

Trend posledních hodin v detailu:

dvojhodinovka_teplot

dvojhodinovka_vlhkost
Tlak na Lyse hore a v Zeleznem Brode, 48 hodin a 2 hodiny


tlak 48 hodin

tlak 20 min

Graf teplot za posledni dva tydny

14 dni teploty

[CNW:Counter] Valid HTML 4.01! CNW:Counter
Vytvořeno 20. 10. 2005, poslední změna 24.11. 2005, counter od 24.11.