Seberozvojové kurzy a skupiny
pro studenty MFF UK

Seberozvojová skupina

Seberozvojová skupina pro studenty a doktorandy MFF UK

 

Chceš na sobě pracovat? Rád*a se inspiruješ tím, co funguje ostatním, a taky se o svou zkušenost podělíš? Chceš si dát cíl na příští dva měsíce a pracovat na něm s podporou skupiny? Nezáleží na tom, v čem se chceš zlepšit, ani z jaké startovní čáry začínáš. Přidej se k seberozvojové skupině.

Ve skupině potkáš studenty matfyzu napříč ročníky. Budeme si povídat o svých potížích a pokrocích nejen ve studiu, navzájem se podpoříme a vyměníme si tipy a triky. Ujasníme si priority, dáme si cíle, a budeme se motivovat formou dobrovolných závazků mezi setkáními. Budeme sdílet svoji cestu, hledat, v čem jsme dobří, a inspirovat se navzájem.

Povídání proložíme miniworkshopy, na jejichž tvorbě se můžeš (a nemusíš) podílet. Témata budeme vybírat společně podle toho, co kdo umí a co mu pomáhá - od metod, jak být produktivnější, přes chytré otázky k sebereflexi až po jednoduchou meditaci.

V zimním semestru plánujeme dvě paralelní skupiny, každou druhou středu večer nebo pátek odpoledne. Pokud chceš vědět více, prosím přijď na otevřené úvodní setkání, které proběhne ve středu 6.10. v Karlíně (dej nám vědět přihlášením níže, že na úvodní setkání dorazíš, kvůli kapacitě). Můžeš nám také napsat. Pokud už teď víš, že do toho s námi jdeš, přihlaš se rovnou na skupinu samotnou.

Pro koho? Pro všechny studenty a doktorandy MFF od druhého ročníku výše. (Pro nastupující prváky je určen program studentských průvodců a vedoucích učitelů skupin.)

Kdy a kde? Říjen až prosinec, každá druhá středa nebo pátek, v Respiriu v karlínské budově matfyzu.

Úvodní setkání: Středa 6.10. v 19-21 hod. (nezávazné přihlášení na úvodní setkání)

Skupina:
Středy 20.10., 3.11., 17.11., 1.12. a 15.12. v 19 - 21 hod.
nebo
Pátky 22.10., 5.11., 19.11., 3.12. a 17.12. v 15 - 17 hod.

Jak se přihlásit? Kapacita skupin je omezená na max 12 lidí, proto prosím vyplň krátký přihlašovací dotazník, který nám pomůže skupiny sestavit. Přihlašování běží do 10. 10. 2021.

Kdo skupinu organizuje?

Skupinu facilitují studenti/ky a absolvent/ky matfyzu:

Alžběta a Willy (středa):

Alžběta Kadlecová

Alžběta Kadlecová je čerstvá absolventka MFF, v září dokončila doktorát z fyziky pevných látek. Baví ji desková hra go, setkávání s přáteli, a písničky na motivy Tolkienovy Středozemě. V osobním rozvoji má široký laický přehled, ale hodně ji zajímá práce s emocemi a dynamika skupiny. Má kurz facilitace a potřebuje trénovat :)

Willy Svoboda

Willy Svoboda je studentem matematické sekce MFF UK. Je organizátorem matfyzácké soutěže MaSo a též studentským průvodcem podporující studenty prvního ročníku. Do Seberozvojové skupiny se původně zapojil v minulém běhu jako zvědavý účastník. Díky závazkům a motivaci se mu povedlo konečně skamarádit se sportem a překonal sám sebe uběhnutím vzdálenosti odpovídající cestě do Paříže během 3 měsíců. Díky tomu získal druhé místo za běžce v soutěži Matfyz v pohybu a ztratil 15 kg. Nyní se učí hrát discgolf a do Seberozvojové skupiny se nově zapojuje jako organizátor, rád pomůže jiným v dosáhnutí jejich cílů :)

Anička a Petra (pátek):

Anna Eisenreichová

Anna Eisenreichová je bývalou studentkou magisterského studia Jazykových technologií a počítačové lingvistiky na MFF, nyní studuje obor Empirická a komparativní lingvistika na Filozofické fakultě UK, k Matfyzu a jeho kultuře má ale stále blízko. Ráda se podělí o inspiraci, jak být šťastnější a spokojenější nejen v oblasti studia. Ráda komunikuje s lidmi, baví a inspirují ji zajímavé životní příběhy a folkové písničky.

Petra Hyklová

Petra Hyklová vystudovala učitelství na MFF UK a dokončuje zde doktorát v oboru historie vědy. Pomáhá s organizací Astronomické olympiády a baví ji popularizace vědy. Zajímá se o osobní rozvoj, sport, zdravou životosprávu, komunitní život a ochranu přírody. Pracovala se studenty se speciálními potřebami. Ráda pomáhá lidem i zvířatům, dobrovolničí v záchranné stanici. Vyhledává vzájemnou inspiraci a učení se novým věcem.

MFF UK    Aktualizováno: X/2021