Seberozvojové kurzy a skupiny
pro studenty MFF

Seberozvojová skupina

pro studenty a doktorandy MFF UK v letním semestru 2022

 

Chceš na sobě pracovat? Rád*a se inspiruješ tím, co funguje ostatním, a dělíš se o své zkušenosti? Chceš si dát cíl a pracovat na něm s podporou skupiny? Nezáleží na tom, v čem se chceš zlepšit ani z jaké startovní čáry začínáš. Přihlaš se na jarní běh Seberozvojové skupiny.

Ve skupině potkáš studenty matfyzu napříč ročníky. Budeme si povídat o svých pokrocích a potížích nejen ve studiu, navzájem se podpoříme a vyměníme si tipy a triky. Ujasníme si priority, najdeme každý svůj cíl na příští dva měsíce a budeme se motivovat v jeho plnění formou dobrovolných závazků mezi setkáními. Budeme sdílet svoji cestu, hledat, v čem jsme dobří, a inspirovat se navzájem.

Povídání proložíme miniworkshopy. Organizátoři mají v zásobě efektivitu a organizaci času, odpočinek a psychickou hygienu, jednoduchou meditaci a další témata. Můžeš se také zapojit, program tvoříme společně podle zájmu a zkušeností účastníků.

V jarním semestru plánujeme dvě paralelní skupiny, v úterý a ve čtvrtek, obě jednou za dva týdny. Jdeš do toho s námi? Nezapomeň se prosím přihlásit. Pokud máš nějaké otázky, napiš nám.

​​Na setkáních platí pravidlo soukromí – vše řečené zůstává pouze mezi účastníky skupiny. Prosíme, respektuj ho, aby všichni mohli mluvit s důvěrou. Děkujeme!

 

"Seberozvojová skupina mi hodně pomohla ve spoustě věcí. Mezi hlavní řadím boj s (ne)motivací a prokrastinací (na což skvěle fungují "závazky" před ostatními účastníky), objevení dalších úhlů pohledu na problémy, jež jsem měl, nebo všemožné techniky (včetně zkušeností a tipů od ostatních, kteří je už třeba vyzkoušeli) na učení, time-management a další potřebné věci, s nimiž válčí většina z nás. Navíc všechno probíhá v uvolněné a přátelské atmosféře a s principem "co se řekne na skupině, zůstane jen ve skupině", který pomáhá otevřenosti. Za sebe mohu seberozvojovou skupinu jedině doporučit!"

Matěj, účastník minulého běhu

 

Pro koho? Pro všechny studenty a doktorandy MFF.

Kde? V Respiriu v karlínské budově matfyzu (hledej odpověď na FAQ skoro úplně dole).

Kdy? Březen až květen, každé druhé úterý nebo čtvrtek:

Úterý 8.3., 22.3., 5.4., 19.4, 3.5. a 17.5. v 19 - 21 hod.
nebo
Čtvrtek 3.3., 17.3., 31.3., 14.4., 28.5. a 12.5. v 17:30 - 19:30 hod.

Jak se přihlásit? Kapacita skupin je omezená na max 12 lidí, proto prosím vyplň krátký přihlašovací dotazník, který nám pomůže skupiny sestavit. Přihlašování běží do konce února, tedy do 28. 2. 2022.

Kdo skupinu organizuje?

Skupinu facilitují studenti/ky a absolvent/ky matfyzu (tady si můžeš přečíst aktuální rozhovor s nimi):

Alžběta a Willy (úterý):

Alžběta Kadlecová

Alžběta Kadlecová je čerstvá absolventka MFF, v září dokončila doktorát z fyziky pevných látek. Baví ji desková hra go, setkávání s přáteli, a písničky na motivy Tolkienovy Středozemě. V osobním rozvoji má široký laický přehled, ale hodně ji zajímá práce s emocemi a dynamika skupiny. Má kurz facilitace a těší se na spolupráci s vámi :)

Willy Svoboda

Willy Svoboda je studentem matematické sekce MFF UK. Dlouhou dobu organizoval matfyzáckou soutěž MaSo a je studentským průvodcem podporujícím studenty prvního ročníku. Do Seberozvojové skupiny se původně zapojil v dřívějším běhu jako zvědavý účastník. Díky závazkům a motivaci se mu povedlo konečně skamarádit se sportem a překonal sám sebe uběhnutím vzdálenosti odpovídající cestě do Paříže během 3 měsíců. Díky tomu získal druhé místo za běžce v soutěži Matfyz v pohybu a ztratil 15 kg. Nyní se učí hrát discgolf a je nadšeným spoluorganizátorem Seberozvojové skupiny, rád pomůže jiným v dosáhnutí jejich cílů :)

Anička a Petra (čtvrtek):

Anna Eisenreichová

Anna Eisenreichová je bývalou studentkou magisterského studia Jazykových technologií a počítačové lingvistiky na MFF, nyní studuje obor Empirická a komparativní lingvistika na Filozofické fakultě UK, k Matfyzu a jeho kultuře má ale stále blízko. Ráda se podělí o inspiraci, jak být šťastnější a spokojenější nejen v oblasti studia. Ráda komunikuje s lidmi, baví a inspirují ji zajímavé životní příběhy a folkové písničky.

Petra Hyklová

Petra Hyklová vystudovala učitelství na MFF UK a dokončuje zde doktorát v oboru historie vědy. Pomáhá s organizací Astronomické olympiády a baví ji popularizace vědy. Zajímá se o osobní rozvoj, sport, zdravou životosprávu, komunitní život a ochranu přírody. Pracovala se studenty se speciálními potřebami. Ráda pomáhá lidem i zvířatům, dobrovolničí v záchranné stanici. Vyhledává vzájemnou inspiraci a učení se novým věcem.

MFF UK    Aktualizováno: III/2022