Studenti se speciálními potřebami na MFF

Spřízněné služby

Zde jsou odkazy na služby a události, které nejsou přímo v naší gesci, ale jsou jí svým zaměřením blízké a můžou vám dobře posloužit.

 

Kariérní poradenské centrum a jeho semináře

Kariérní poradenské centrum MFF vám pomůže nejen se zorientovat v tom, co dělat po vystudování, ale nabízí i bohatou podporu během studia: soft-skills při vzdělávání (jak se efektivně učit, jak správně odpočívat), konzultace u personalisty či psychologa, konzultace při přípravě CV či na pohovor, mentoringový program a další. Pořádá množství akcí a seminářů prakticky zaměřených na tato témata a studentům se speciálními potřebami je můžeme rozhodně také doporučit.

 

Psychologické poradenství pro studenty UK

Zde jsou odkazy na poradenská centra na celé UK. Poradenství je pro studenty UK je většinou zdarma, je však obvykle třeba počítat s několikatýdenní objednací dobou, ačkoli pro registrované studenty se speciálními potřebami bývají většinou přednostní termíny. Najdete zde studijní poradenství, psychologickou pomoc, psychoterapii, duchovní poradenství apod. Poradenství se poskytuje rovněž v angličtině a (u vybraných terapeutů) v českém znakovém jazyce.

 

Nevypusť duši

Nezisková organizace Nevypusť duši s působností v celém Česku a na Slovensku pořádá workshopy o duševním zdraví, občas také na MFF. Na svých stránkách má spoustu praktických rad, jak si počínat, když cítíte, že vy sami nebo někdo z vašich blízkých vypouští duši.