Rumunsko






Spontánní nápis na jedné bukurešťské zdi dokazuje, že Rumuni vzpomínají na své vůdce s láskou. Svoboda je však pro horkou rumunskou krev nade vše a existuje na ni pouze jediný recept, který bez dlouhých řečí vyjadřuje symbol v levé části fotografie.



Při cestě na slavnostní ceremoniál udílení výročních cen istanbulské rozhlasové stanice Radio Türk vítali v Banátu hudebníky z Ahmeda skupinky krajanů. Za povšimnutí stojí zejména hrdý výraz ve tváři čechorumunské dvojice, s jakým předvádí tanec a kroj hostitelské země.



"Ahmedy u nás nechceme!" říká předseda národovecké koalice "Velké Rumunsko-Národní spása" Vlad Tudor a myslí to vážně. Tlusté brýle chrání politikovo okolí před jeho spalujícím pohledem.



"Tvrdí, že nehrají žádnou rumunskou píseň, ale to je lež. Ve skutečnosti jsou všechny jejich písně rumunské." Prohlašuje na tiskové konferenci Vlad Tudor k přítomným zástupcům médií. Tudor sbírá předvolební body velkorumunským programem, shrnutým do deseti základních tezí pod názvem "Gratuolu Daciiu". Základní myšlenkou tohoto programu je návrat k hranicím Rumunska z roku 1487 př.Kr., kdy Rumunská říše na západě zahrnovala podstatnou část dnešní Francie a Itálie a její východní hranice se dotýkala himalájských úbočí.



Malý Vasil Posraldescu předvádí jak si poradil s jakýmsi J. Dutruouxem z Antverp, který Vasila a jeho partu obtěžoval v parku před bukurešťským Gara de Nord



Až se dokončí stavba východní větve trasy M3 bukurešťského metra, budou moci cestující absolvovat celou trasu ze stanice Industrillor až do stanice Linia de Centura na jeden zátah

 
Počet obyvatel: 22 500 000