Informace pro studenty (MFF) UK v Praze

NÁZEV PŘEDMĚTU: Matematické problémy nematematiků
KÓD PŘEDMĚTU: NMAT100
KDY: v uvedené středeční termíny, vždy v 17:30 - 19:00 (SIS není směrodatný), případně ze záznamu
KDE: naživo v posluchárně K1 (Sokolovská 83, Praha - Karlín, tram a metro Křižíkova) nebo na YouTube
FORMA: hybridní. Můžete navštívit přednášky naživo na Karlíně nebo můžete sledovat na YouTube kanále Matematické problémy nematematiků (live stream i záznamy). Pro účely docházky jsou všechny formy účasti OK, ale vždy je nutné vyplnit minitestík/anketu.
OHODNOCENÍ: 1 kredit za zápočet (možnost opakovaného zápisu v každém semestru studia)
PODMÍNKY ZÁPOČTU: "účast" na všech přednáškách tj. shlédnout přednášku (v posluchárně, live stream nebo ze záznamu) a vyplnit odpovídající minitestíky/ankety v průběhu semestru.
VAŠI ORGOVÉ: Iveta Hnětynková, Lukáš Vacek, Eva Havelková


Seminář pro Vás pořádá:

KATEDRA NUMERICKÉ MATEMATIKY       (Matematicko-fyzikální fakulta UK)

Numerická nebo také výpočtová matematika se zaměřuje na vývoj, analýzu a efektivní implemetaci metod pro řešení matematických problémů vznikajících v různých oborech lidské činnosti (medicína, energetika, strojírenství, stavebnictví, meteorologie, ...). Je založena na propojení znalostí z matematiky, počítačových věd a dalších oblastí. Představuje tedy přechod od čistě teoretické matematiky k praktickým výsledkům.

„Numerická analýza a matematické modelování” je jedním z oborů, které si může zvolit posluchač bakalářského studijního programu „Obecná matematika” na MFF UK. V navazujícím magisterském studiu lze pak pokračovat v programu „Matematika” výběrem studijního oboru „Numerická a výpočtová matematika”. Volné studijní plány poskytují nabídku studentům, kteří kromě matematiky mají rádi i fyziku, náležitě se tu vyžijí počítačoví fandové, ale i studenti, které baví spíš matematické teorie. Absolventi získávájí možnost seberealizace v oblasti aplikované matematiky se zaměřením na různé sféry přírodních, technických i humanitních věd, i v oblasti tvořivé práce s počítačem.

website