Všechny přednášky se uskuteční ve středeční termíny v posluchárně K1 na MFF UK (Sokolovská 83, Praha - Karlín), v čase 17:30 - 19:00. Současně bude probíhat live stream na našem YouTube kanálu. V tuto dobu bude také možné klást dotazy přes webové rozhraní Menti.com. Záznamy zůstávají zveřejněné na YouTube.
Pro účely docházky jsou všechny tři formy účasti OK, v každém případě je ale vždy nutné vyplnit minitestík/anketu.

Program pro ZS 2022/2023

Jako vždy se Vám snažíme přinášet témata z nejrůznějších oborů. Tento semestr se podíváme na svět optikou elektronového mikroskopu, i z pohledu bagristy. Více o strojovém učení ve spojitosti s kyberbezpečností poví zástupce Avastu. Velké peníze se budou točit při algoritmickém obchodování na burze. A velmi speciálním hostem bude také psycholog a matfyzák Radvan Bahbouh.

5. 10.     Vít Kubelka (Qminers): Obchodování na burze a tvorba trhu  (plakát,   přednáška)

19. 10.     Jaroslav Staněk (Doosan Bobcat, Diribet): Fyzikální a statistické modelování v průmyslu  (plakát,   přednáška)

2. 11.     Ondřej Sháněl (Thermo Fisher Scientific): Matematika - nová vlna revoluce v elektronové mikroskopii  (plakát,   přednáška)

16. 11.     Viliam Lisý (Avast): Standardní úloha strojového učení vs. antivir   (plakát,   přednáška)

30. 11.     Radvan Bahbouh (QED Group): Sociomapování - Jak měřit a zobrazovat sociální blízkost   (plakát,   přednáška)14. 12.     Matěj Čamaj (Ematiq): O rozhodovacích metodách v reálném životě 

Dojmy studentů

Zveřejňujeme dojmy studentů (LS 2018/19). Jedná se o copy-paste z anket: všechny odpovědi, bez oprav a bez cenzury.